Nie było lepszego sposobu na zakończenie biegowego sezonu niż wzięcie udziału w 33. Biegu Sylwestrowym w Lesznie. Prawie 700 miłośników biegania zdecydowało się w ten sposób pożegnać rok. Frekwencja była rekordowa, dwukrotnie większa niż w roku poprzednim. A więc biegaczy wciąż przybywa i jest nas coraz więcej!
Warto też dodać że początkowe edycje tego biegu zarezerwowane były tylko dla służb wojskowych.

Głównym organizatorem biegu był 4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy. Trasa biegu wynosiła 5 km, a linię startu przekroczyliśmy o godzinie 18. Była to moja pierwsza impreza biegowa w której bieg odbywał się w godzinach wieczornych. Ulice były dobrze oświetlone, a dodatkowego klimatu dodawał prószący śnieg. Biegło się bardzo przyjemnie.

Biuro zawodów mieściło się w budynku wojskowym, co stanowiło okazję do zwiedzenia koszar wojskowych. Bieg obsługiwali żołnierze, a więc pod względem organizacyjnym wszystko było perfekcyjne!

Miłym zaskoczeniem było przybycie naszych znajomych. Marzena wraz z Łukaszem niestety nie zdążyli zapisać się na bieg z powodu szybkiego wyczerpania miejsc, a mimo to pojawili się w roli kibiców. Bardzo mnie i tatę to ucieszyło! Mieliśmy osobistych kibiców i fotografów, którzy zaraz na mecie okryli nas kurtkami.

Zajęłam 33. miejsce na 233 kobiet z czasem 23:13 minut.

Był to mój ostatni trening w tym roku. Rok 2017 był rokiem wielu treningów, wielu startów w zawodach, i co najważniejsze wielu fajnych wspomnień! Nie wyobrażam sobie następnego roku bez tych endorfin!

Łącznie w tym roku przebiegłam 1026.22 km. Wzięłam udział w 21 imprezach biegowych (spis znajduje w menu TUTAJ BIEGŁAM / ROK 2017). Mój rekord na dystansie 5 km wynosi - 23:13 min, a na dystansie 10 km - 49:15 min.

Na półce stanęły trzy statuetki z:
I Bojanowskiego Duathlonu [ 5km bieg, 10km rower, 3km bieg ] - 3. miejsce w kategorii open kobiet,   
III Pamiątkowskiego Jabłecznika [ 10 km ] - 3. miejsce w kategorii wiekowej,
II Biegu Fartucha [ 5km ] - 3. miejsce w kategorii wiekowej.

W tym roku bieganiem zaraziłam trzy osoby. Jestem zmotywowana i pozytywnie nakręcona na rok 2018. Mam nowe cele! Czego i Tobie życzę!

2017-12-31Galeria zdjęć: